Główne typy pokerzystów – jakim jesteś graczem?

Główne typy pokerzystów - jakim jesteś graczem

Gracze w pokera są różni. Niektórzy porównują grę w pokera (zwłaszcza Texas Hold’em) z bitwą. Gracze zakładają zbroje w postaci opuszczonych czapek, ciemnych okularów, słuchawek i odzieży z kapturem. Broń w tej walce to różnorodne techniki i style gry, których zrozumienie pomoże Сi wykorzystać przeciwników przy stole, a także przyczyni się do rozwoju twojego własnego stylu. Aby być maksymalnie skutecznym, musisz nauczyć się określać typy pokerzystów i grać z nimi. W tym artykule pomożemy Ci nauczyć się rozróżniać pokerzystów.

Typy pokerzystów

Typy pokerzystów

Ryba (fish)

Dawno, dawno temu wszyscy gracze w pokera byli rybami. Jest to uznanie dla nowych, niedoświadczonych lub zwykłych graczy. Będąc w Las Vegas, ryby można łatwo rozpoznać po koszulkach z nazwiskami, które noszą, co jest uważane za złą formę w środowisku zawodowym. W grach domowych, w których każdy ma swoją własną cechę, każdy wie, kto jest przy stole. Najważniejsze jest to, aby „nie straszyć wszystkich ryb” ciągłymi referencjami, aby nie pozbawić się zysku.

Wieloryby

Pokerowe wieloryby są zwykle nazywane graczami, którzy nie oszczędzają pieniędzy na grę, w szczególności bogatymi biznesmenami. Ten typ gracza postrzega poker bardziej jako intelektualną zabawę. Pieniądze nie mają dla nich fundamentalnego znaczenia i nie są zbyt zdenerwowane, jeśli gra się kończy stratą. Gra z wielorybami jest ryzykowna ze względu na ich nieograniczony bankroll. Chciwi do akcji wieloryby często angażują się w duże loterie, wiedząc, że zawsze można je dokupić w razie przegranej.

Pchła

Gracz w kasynie, który stale przechodzi z jednej gry do drugiej, tj. gdy pchła skacze z miejsca na miejsce.

Osły

Tacy gracze są przy każdym stole. Osły nie mają pojęcia, co robić przy stole pokerowym. Zachowują się najgłośniej przy stole, a dotyczy to nie tylko sposobu komunikacji, ale także ich działań w grze. Obecność osła przy stole jest gwarancją śmiechu i dobrego nastroju, a najczęściej zysku. Pamiętaj jednak, że renomowani gracze mogą ukryć się pod skórą osłów, aby uspokoić czujność.

Pokerowy rekin

To najbardziej przebiegli gracze w pokera. Rekiny są dobre w każdym aspekcie gry i mogą dostosować się do wszystkich typów graczy. Rekiny są bardzo trudne do gry, ponieważ nigdy nie można ich naprawdę przeczytać. Często zadajesz sobie pytania, takie jak: „Co on obstawia?” lub „Czy on to ma?”

Mają nieograniczone ograniczenia, jeśli chodzi o obstawianie z dobrą ręką, aby pozwolić komuś innemu myśleć, że ma najlepszą rękę. Tacy gracze wiedzą, jak czytać przeciwników i dokładnie wiedzą, jak się zachować i jakie zakłady postawić, przedstawiając słabą lub nieprzygotowaną rękę.

Rekiny są dobre w wypompowywaniu maksymalnej kwoty pieniędzy, szczególnie podczas gry z agresorami. Rekin może złapać 3 asy i odczekać, aby inny gracz postawił zakład, a także: przebić; kontynować grę, zachowując się tak, jakby mieli słabą rękę; spasować (jeśli mają dużo żetonów), aby wprowadzić graczy w błąd.

Musisz starać się zostać rekinem.

Jak grać z rekinami:

  • grać ostrożnie;
  •  zmiana strategii;
  •  uważnie obserwuj grę przeciwnika;
  • staraj się jak najmniej walczyć z silnymi przeciwnikami i graj jak najwięcej przeciwko słabym.

Jak zostać rekinem w pokerze?

Jak zostać rekinem w pokerze

Możesz zdobyć dumny tytuł najlepszego gracza przy stole, wykonując następujące czynności:

  • Przeczytaj jak najwięcej książek o pokerze, oglądaj turnieje wideo. Uzyskaj więcej informacji o grze.
  • Wypróbuj różne strategie, zwróć uwagę na wady i zalety. W rezultacie stwórz swój idealny styl gry, który nie będzie czytelny dla rywali.
  • Nie ryzykuj na próżno przy słabych kombinacjach, ale nie zapomnij użyć blefu na czas.
  • Ciągle analizuj przeciwników przy stole i zauważ ich słabości.

Podsumowanie

Tak wyglądają główne typy pokerzystów. Po zrozumieniu, kto siedzi z tobą przy stole, możesz zastosować najbardziej odpowiednią strategię i łatwo pokonać swoich przeciwników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *